Prostřednictvím koučinku a meditace pomáhám druhým najít svůj úsměv. Úsměv nejen na tváři, ale především uvnitř. 

Každý přítomný okamžik se snažím prožívat naplno takový, jaký je. Úsměv nosím nejen na tváři, ale i uvnitř. A právě vnitřní úsměv mě provází celé roky a je důvodem, proč vznikl projekt 365 úsměvů. Projekt, který má za úkol šířit úsměv ke všem, kdo jej potřebují.

Konečně vím, kdo jsem. Dovoluji si být sama sebou se vší proměnlivostí, žít tady a teď, prožívat všechny své emoce a naslouchat moudrému vnitřnímu vedení. Jsem jednoduše šťastná a vím, že jsem DOST – a ty můžeš taky. Jenže dříve to tak nebylo...

Někdy potřebujeme cítit UŽ DOST...

Před pár lety by mě však šťastnou a s úsměvem jen tak někdo nenačapal. Žila jsem život plný strachu, stresu a stížností na okolnosti, okolí i svůj život. Měla jsem problémový vztah s manipulátorem, dluhy, sociofobii, úzkosti – a hlavně nechuť a obavy cokoli měnit. Věřila jsem, že mi nezbývá, než tím odevzdaně proplouvat.

V dětství jsem navíc prošla traumatem, které ovlivnilo celý můj život. Smutek jsem pochovala v šesti letech, kdy na mé narozeniny spáchal sebevraždu můj biologický táta. Celé roky jsem proplouvala bez emoce smutku, nedovolovala si jej prožít, a zároveň jsem nikdy nezažila pocit jsem DOST DOBRÁ. Myslela jsem, že nejsem, když mě tady otec nechal a nepomyslel na moje narozeniny, na to, co mi nechává a o co mě připraví.

A tak mě nebavila práce, neuměla jsem řešit své problémy a nedokázala jsem o nich komunikovat. Připadala jsem si v pasti a do toho všeho jsem trpěla právě úzkostmi a sociofobií, o kterých jsem se nikomu nezmínila, takže o nich netušili ani mí nejbližší. Byla jsem frustrovaná a unavená. Měla jsem skutečně silný pocit, že žiju v černé díře, ve tmě – a právě s tím pocitem jsem každý večer usínala. Propadala jsem se do tmy, abych ráno vstávala s myšlenkami na to, jak přežiju další náročný den bez vyhlídek na lepší budoucnost.

Cítila jsem se bezmocná, vystresovaná a pod tlakem už příliš dlouho, takže situace vygradovala s úmrtím blízké osoby. Impuls. Potřebovala jsem se konečně nadechnout a znovu najít motivaci, jen jsem nevěděla, jak a kde začít. 

... abychom našli své JSEM DOST

Jednoho dne jsem náhodou viděla motivační video, které mě po dlouhé době donutilo k úsměvu. Najednou jsem pochopila, co všechno můžu ovlivnit sama změnou vnímání, úhlem pohledu. Konečně jsem se rozhodla a pomalu jsem se začala odrážet ode dna.

Díky silné motivaci jsem se rozešla s tehdejším přítelem. Postupně jsem více a více času věnovala seberozvoji, meditaci a pozitivní psychologii. Začala jsem řešit svou sociofobii, opustila jsem práci, začala se živit svým milovaným psaním. Nakonec se mi podařilo dosáhnout všeho, o čem jsem kdy snila. I přesto jsem ale došla k poznání, že není důležité to kolem mě, ale uvnitř mě. Že vše, co hledáme, máme přímo v SOBĚ. 

Během těch několika posledních šťastných let jsem postupně zjistila, že existují metody, které cestu, kterou jsem sama ušla za roky, zkracují. Že už není potřeba celá léta studovat nejrůznější techniky a osobní rozvoj, ale že stačí dostat správné otázky ve správný okamžik – a hledat uvnitř sebe, přímo ve svém nitru. Naslouchat si. Teď vím, že transformace je možná i během týdnů či měsíců.

Dnes jsem certifikovanou koučkou a lektorkou meditací, protože tak můžu ukázat druhým, že to, co jsem sama ušla a objevila za roky, mohou pocítit třeba hned. Že jsou DOST ve všech směrech, v pořádku tak, jak jsou, v každém teď a tady.

A právě proto pomáhám druhým objevit svůj vnitřní úsměv a radost ze života. Být jednoduše šťastní jednou provždy.  

 

Ještě více o mně:

Mám zdravotnické vzdělání, které posílilo mou přirozenou empatii.

Prošla jsem certifikovanými kurzy Kouč, základy NLP, On-line techniky pro koučink a Kouč ženských skupin v AKORu (Akademie osobního rozvoje) pod vedením úžasné Markéty Hamrlové.

Jsem certifikovanou lektorkou meditací a meditačních technik, které mi předal indický učitel Kabir z Kabir Yoga.

Prošla jsem mezinárodním kurzem Pozitivní inteligence pod vedením neurologa a kouče Chirzada Chamina.

Již více než 10 let se věnuji osobnímu rozvoji a pozitivní psychologii.

Jako koučka na cestách koučuji i po celé zemi v útulné obytné dodávce. 

Meditace a sezení probíhají on-line a v Ostravě a okolí.